• Mobilya Yenileme

Eski kapıdan sehpa nasıl yapılır

Eski kapıdan sehpa nasıl yapılır
Mobilya Yenileme - Ankara Mobilya Yenileme Firmaları

Eski kapıdan sehpa nasıl yapılır

Eski kapıdan sehpa nasıl yapılır Eski kapıdan sehpa nasıl yapılır, Eski bir altı bölmeli ahşap bir kapıyı, iki çeşit sehpaya dönüştürdük. Bu bir ara ağaç ustası için harika bir proje. Bu eski kapının bir masaya dönüştürülmesi toplam 12 saat sürd...

Eski kapıdan sehpa nasıl yapılır

Eski kapıdan sehpa nasıl yapılır, Eski bir altı bölmeli ahşap bir kapıyı, iki çeşit sehpaya dönüştürdük. Bu bir ara ağaç ustası için harika bir proje.

Bu eski kapının bir masaya dönüştürülmesi toplam 12 saat sürdü. İşte işi yapmak için gereken araç ve gereçlerin bir listesi: (1) 3 'x 6'8 "masif ahşap kapı; (2) adet 1/4" kumlu kenar cam; 2 "x 2" ahşap kare stoğun 8 '; (1) hurda 2x4 veya benzeri; ahşap tutkalı; inşaat yapıştırıcısı; bisküvi marangozu ve bisküvi; cep delikli bağlantı parçası ve vidalar; 3 "ağaç vidaları; 2-1 / 2" 15 ayar bitirici nailer; astar boya / boya ve boya fırçaları; masa veya daire testere; şerit metre; kare; delici / darbeli sürücü; yörüngeli zımpara; 36 "bar kelepçeleri; 2" delik testeresiyle yapboz; ve 1/4 "yuvarlak uçlu ve 1/2" düz uçlu bir yönlendirici.

Üç panelli tabanın, camdan göründüğü için masanın alt rafı olmasını istedik. Cam kısım katı kısımdan daha kısa olduğu için, biraz yeniden boyutlandırma gerekebilir.

Bu sehpayı düzgün bir şekilde planlamak için, kapıyı her yönde ve dış rayların her biri boyunca ölçmek zorunda kaldık. Bu parçayı kesmek için yalnızca bir şansımız olduğundan, son mizanpaj için tüm seçenekleri düşünmek için zaman harcadık. Bunun gibi bir projeye imza atarken, menteşe ve çarpma plakası yerleri gibi kenar kusurlarını gidermek isteyip istemediğinizi aklınızda bulundurun; bu, üst ve alt rafları simetrik tutmak için gereken kesimlere neden olur.

Yeni cam tabağın tüm masanın üstünde oturması yerine, yeni bir dönüş yapmaya karar verdik. Bir yönlendirici kullanarak lite bölücülerini 1/4 "kısalttık, böylece yeni cam masa üstü ile aynı hizada oturacak ve sadece orijinal altı litreyi kaplayacaktır.

Kapının orijinal kenarları kare ve düz değildir. Eski kapıların çoğu zemini sürükledi ve kullanım ömürleri boyunca kısıldı. Ayrıca rayları (yatay parçalar) cam çevresinde tamamen dengelememiz gerekir. Üst ve alt panel arasındaki merkez kesiği ray genişliğini belirliyordu, kapının üst rayı alt genişliğe uyacak şekilde işaretlendi. Bu parça standart masa testeremiz için çok büyüktü, bu yüzden bunun yerine dairesel testere kullanıldı. Bıçaktan plakanın kenarına olan mesafeye karşılık gelen ikinci bir çizgiyi işaretleyin.

İkinci hatta bir çit kelepçeleyin ve rayın dış kısmını kesmek için dairesel bir testere kullanın.

Kapıyı ikiye böldüğümüzde orta ray (cam ile paneller arasındaki kısım) üst kısımdan geçti. Bu, alt panelli parçayı sınır rayı olmadan dengesiz bıraktı. Böylece alttan kesiyoruz ve tekrar üste koyacağız. Geri kazanılmış malzemelerle çalışırken, daha sonra ihtiyaç duyabileceğiniz her parçayı saklayın.

Kapının alt kısmında hasarlı bir alan vardı. Kullanılabilir kısım ölçüldü ve dairesel testere ile eşit genişliğe ayrıldı. Panel süs parçaları üst kesimden kurtarıldığından, bu kenarı mükemmel şekilde yeniden oluşturabildik.

Ahşap yerleri için alt paneli ve yeni rayı işaretleyin. Kesimlerin hizalanacağından emin olmak için yan rayın ortasını ve yeni alt ray boyunca işaretleyin. Bu kapıdan hoşlandığımız şeylerden biri, çok lezzetli olması ve masa olarak sağlam bir varlığa sahip olmasıydı. Kapı 1-3 / 4 "kalınlığında olduğu için, (standart 1-3 / 8" konut kapısının aksine), bu parçalara iki ahşap bisküvi ile birleştirilebilir.

Bacakları sağlamlaştırmak ve üste doğru oranları vermek için 2x4 yedek bir etek için 1-1 / 2 "x 1-1 / 2" şeritler halinde yedek 2x4 kesildi.

Üstün tüm alt çevresi boyunca bir "1" işaretleyin ve dört etek parçasının toplam çıkış uzunluğu için ölçün. Bunları her bir uçta 45 derecelik açıyla bir bileşik veya gönye testeresinde kesin.

Eteği masaya sabitlemek için uzun parçaların her birinde üç ve kısa parçalarda iki adet cep delik açın.

Eteği alttan ve köşelerden 2 "cep vidaları ve inşaat yapıştırıcısı ile tutturun..

Dört adet "2 inç kare stoğu" 18 parçaya bölün ve her köşesine inşaat yapıştırıcısı ve iki karşılıklı 3 "ahşap vida ile monte edin.

Pencere lite bölücülerini 1/4 "kısaltmak için bir yönlendirici kullanın. Elde tutulan bir yönlendirici kullanırken, düzgün ve tutarlı kesimler için yaratıcı olmanız gerekir. Üst kısımları köprülemek için iki adet 3/4" kontrplak kullandık ve bit, kontrplakın altında 1/4 "olacak şekilde düşürüldü. Zaman ayırın ve bu bölüm bitmiş tabloda görüleceği için yavaşlayın.

Yönlendiriciyi ve 1/4 "yuvarlak uçlu ucu kullanarak masanın kenarlarını yumuşatın.

Bacak çentiklerini alt rafta işaretlemenin en iyi yolu tablonun monte edilmiş kısmını kullanmaktır. Hala kuruyan ayakların karede kaldığından emin olmak için bazı kare parçalarını kesiyoruz. Alt raftaki işaretleri bir kurşun kalem ve bir kare ile aktarın.

 

Çentikleri bacakların alt rafından kesmek için bir testere kullanın. (Yükseltilmiş malzemeleri kullanmanın en iyi yanı, orijinal yapım tekniklerinde bir çalışma yapmanızdır. Burada, kapıyı uzun süre bir arada tutan orijinal dübelleri ve bisküvileri görebilirsiniz.)

 

 

Takılan üst kısmı ters çevirin ve rafı bacağınıza takarken alt rafı tutmak için iki adet 1x yedek parça ve kelepçe kullanın. Raf, bacakların altından yaklaşık 4 "oturmalıdır.

Alt kısım görünmeyeceğinden, rafın altından sabitlemek için sekiz adet 2-1 / 2 "cep vidası kullanın.

 

 

Macun çivi delikleri ve boşlukları ve sonra monte masa zımparalayın. Zımparalanmış artıkları temizleyin, sonra astarlayın ve boyayın. Asıl planımız, asıl kapıyı onurlandırmak için alt raf panellerini boyamadan bırakmaktı. Bununla birlikte, mal sahibi 1800'lerin sahil haritasının bir basımını buldu. Alt raf için neredeyse mükemmel boyut olarak, B Planı ile geldik.

 

 

Çoğunlukla eski mobilya yenileme geri kazanılmış kapıdan yapılmıştır, geleneksel ve modern inşaat tekniklerinin bir kombinasyonunu sunmaktadır. Alt raftaki harita çıkarılabilir, böylece onu başka sanat eserleriyle, aile fotoğraflarıyla değiştirebilir veya olduğu gibi bırakabiliriz.
GERİ

Eski kapıdan sehpa nasıl yapılır mobilya yenileme Mobilya Yenileme Ankara Mobilya Yenileme İstanbul

ankara lojistik

Dış Cephe Cam Temizliği Ankara

Ankara Tıkanık Açma

Su Deposu Bakımı

camii kubbe kaplaması

Yöresel Doğal Market

Parsiyel Taşımacılık

Su Kaçağı Tespiti Ankara

Ankara Kombi Teknik Servisi